Menu

Animal flow – naśladuj zwierzęcy ruch

Animal Flow to uznany przez najlepszych sportowców na świecie system treningowy, zwany inaczej Animal Movement. Trening tego typu bazuje na ćwiczeniach, w których – zamiast różnego rodzaju przyrządów – wykorzystuje się masę własnego ciała.

Animal Flow to kombinacja elementów klasycznej gimnastyki, jogi, a także capoeiry.

Wyróżnikiem tego treningu jest naśladowanie przez ćwiczących ruchów zwierząt – w taki sposób, że poszczególne ćwiczenia łączą się w sekwencje.

Animal Flow spotkać można pod wieloma różnymi nazwami, np. pod wspomnianym już terminem Animal Movement. Istotne są w nim główne założenia treningu odnoszące się do jego filozofii – ćwiczenia wykonuje się przede wszystkim przy ziemi, co zwiększa świadomość ciała, a także sprawia, że ruch staje się coraz bardziej płynny. Co ważne, Animal Flow może stanowić kompleksowy trening, może być jednak także formą rozgrzewki, która doskonale rozrusza całe ciało. Intensywność treningu jest różna – delikatne flow rozciągnie ciało, a intensywne pozwoli spalić sporo kalorii i porządnie się zmęczyć.

System treningowy Animal Flow stworzył Mike Fitch. Zbudował go na podstawie 6 głównych elementów – są to:

  1. Mobilizacja nadgarstków,
  2. Aktywacja,
  3. Rozciąganie,
  4. Dodanie ruchów zwierząt,
  5. Praca nad dynamiką ruchu,
  6. Tworzenie własnego flow.

Tego rodzaju treningu może spróbować każdy, nie ma znaczenia ani wiek trenującego, ani jego poziom zaawansowania. Ważne jest, aby ogólny stan zdrowia umożliwiał ćwiczenia ruchowe. Korzyści płynące z treningu Animal Flow z pewnością okażą się pomocne w polepszaniu kondycji, wydajności organizmu oraz zdrowia. Trening Animal Flow nie wymaga wyjątkowo dobrej kondycji, wymaga jednak koncentracji oraz uważności. Aby trening był optymalny, należy zapamiętać kolejne pozycje i sekwencje, podobnie jak w jodze. Skupienie na ćwiczeniach z ciałem pozwala się zrelaksować.

Poza zwiększaniem świadomości ciała, trening Animal Flow ma jeszcze kilka innych istotnych zalet. Przede wszystkim buduje siłę, a także podnosi poziom elastyczności i mobilności u trenujących osób. Poprawia także ogólną koordynację ruchową. Przekonaj się na własnej skórze, jakie zalety ma Animal Flow – w naszym centrum treningowym możesz odkryć tę metodę. Trenują z nami na co dzień osoby z miasta Warszawa, które mieszkają w takich dzielnicach jak Ursus, Wola, Bemowo czy w miejscowości Stare Babice. Zapraszamy!

Zajęcia Animal-Flow prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

Nothing found.