Menu

BPU – Trenuj brzuch, pośladki i uda!

BPU to skrót, który rozwija się w następujący sposób „brzuch, pośladki, uda”. Jest to rodzaj treningu fitness, który skupia się właśnie na tych 3 częściach ciała. Trening tego typu polega na tym, że wiele razy powtarza się ćwiczenia z minimalnym oporem. Cel BPU stanowi wymodelowanie, wysmuklenie oraz wzmocnienie dolnych partii ciała. BPU zalicza się do zajęć fitness. Jest to trening z grupy muscle, co oznacza, że sprzyja poprawie siły mięśni, a także ich kształtu czy elastyczności.

Powodem, dla którego trening BPU jest tak popularny, jest to, iż poprawia formę i kształt brzucha, pośladków i ud. Ćwiczenia wykonywane w ramach treningu BPU kształtują i wzmacniają te trzy partie ciała poprzez wielokrotne powtarzanie zestawu ćwiczeń. Ćwiczeniom towarzyszy niekiedy niewielkie obciążenie. W efekcie konsekwentnego treningu można liczyć na płaski oraz wymodelowany brzuch, a także smukłe uda i jędrne pośladki.

Trening BPU charakteryzuje średnia intensywność i duża liczba powtórzeń wykonywanych ćwiczeń. Dzięki takiej metodzie można w stosunkowo szybkim czasie uzyskać bardzo dobre efekty i wymarzoną smukłą sylwetkę – nawet w najbardziej problematycznych częściach ciała, takich jak brzuch, pośladki i uda. Zajęcia BPU rozpoczyna rozgrzewka o niskiej intensywności, a następnie czas na właściwą część treningu, która polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń skierowanych na rzeźbienie i wzmacnianie dolnych części ciała.

Trening BPU ma charakter odchudzający, redukujący tkankę tłuszczową oraz wzmacniający, a na dodatek skoncentrowany jest na brzuchu, pośladkach oraz udach, a więc:

  • modeluje i uelastycznia mięśnie,
  • wzmacnia mięśnie,
  • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnia brzuch, pośladki i uda,
  • poprawia kondycję i samopoczucie,
  • pobudza krążenie limfy,
  • sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu,
  • pomaga w walce z cellulitem.

Jeśli i Ciebie ciekawi taka forma treningu – zapraszamy do naszego centrum treningowego Gościnna. W naszym centrum BPU trenują osoby zamieszkujące następujące obszary:

Warszawa Bemowo, Warszawa Wola, Warszawa Ursus, a także Stare Babice.

Zajęcia BPU prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).