Menu

CROSS.KIDS

Cross.Kids są to zajęcia z ćwiczeniami na przyrządach takich jak np: sztangi, hantle, lina, ketlle czy drążki. 

Zajęcia nakierowane są na budowanie podstaw zdrowego ruchu, wzmacnianie ciała w podstawowych wzorcach ruchowych, budowanie kondycji i mobilnego ciała.

Trening ten poprawi sylwetkę Twojego dziecka, nauczy dyscypliny, a przy okazji zapewni świetną zabawę !

Cross Kids to trening dedykowany najmłodszym. Jego celem jest pozytywny wpływ na jakość życia dzieci – poprzez aktywność fizyczną dopasowaną do ich możliwości. To ciekawe ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów takich jak hantle, sztangi, kettle, drążki czy liny – wszystko oparte jest o gry i zabawy, więc rodzice nie muszą obawiać się, że będzie to nudny trening gimnastyczny. Cross Kids to trening ogólnorozwojowy. Całość ćwiczeń jest skomponowana w taki sposób, aby dzieci uczyły się zwinności, równowagi, koordynacji ruchowej, ale też wytrzymałości i koncentracji. Rozwijają one układy oddechowy i krwionośny, wspomagają także wzrost kośćca, nie przeciążając przy tym mięśni czy stawów. Co ważne, trening Cross Kids skutecznie przeciwdziała nadwadze.

Cross Kids w Centrum Treningowym Gościnna uwzględnia ćwiczenia doskonale znane dorosłym – z tą różnicą, że dzieci wykonują je na adekwatnym do swojego wieku poziomie intensywności. W treningu Cross Kids nie są wykorzystywane ćwiczenia, które mogłyby zagrażać kręgosłupom dzieci, trener umiejętnie dobiera wykorzystywane w ich trakcie obciążenia. Trening składa się także z gier i zabaw opartych o podskoki, podbiegi, przysiady czy pompki. Dzięki temu, że trening jest zróżnicowany, dzieci nie nudzą się w trakcie ćwiczeń. 

Treningi typu Cross uznawane są za intensywny wysiłek przeznaczony dla dorosłych. Nic bardziej mylnego – odpowiednio zaprojektowane ćwiczenia sprawdzą się idealnie dla dzieci. Oczywiście ważne jest, aby dziecko było zdrowe i aby nie było żadnych przeciwwskazań medycznych, które uniemożliwiałyby mu trening. Ćwiczenia, jakie maluchy wykonują w trakcie treningu, mimo że bazują na przyrządach kojarzących się bardzo dorośle, to są dostosowane do grupy wiekowej, a także do indywidualnych możliwości dziecka. Dzieci mogą naprawdę wiele się nauczyć podczas Cross Kids – nie tylko w aspekcie fizycznym, ale też emocjonalnym, m.in. konsekwencji czy dyscypliny sportowej. 

Jakie są główne korzyści z treningu Cross Kids? Zaliczają się do nich: 

  • rozwój zwinności, równowagi, koordynacji ruchowej, szybkości, 
  • profilaktyka wad postawy, 
  • nauka współzawodnictwa i sportowego szacunku, 
  • rozładowanie nadmiaru energii, 
  • nauka pozytywnych wzorców związanych z ruchem, 
  • pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości. 

Zapraszamy na trening Cross Kids w naszym centrum treningowym – trenują u nas dzieci z miasta Warszawa z dzielnic: Ursus, Wola, Bemowo, ale także z miejscowości takich jak Stare Babice.

Zajęcia Cross.Kids 9-14 lat prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

MATEUSZ MICHAŁOWSKI

MATEUSZ MICHAŁOWSKI