Menu
Sporty walki dla początkujących

Zastanawiasz się, czy warto zapisać swoje dziecko na zajęcia w szkole sztuk walki? Szukasz informacji o plusach i minusach zapisywania dzieci do szkoły sztuk walki? A może chcesz zapisać swoje dziecko do szkoły sztuk walki, ale nie wiesz którą z dyscyplin wybrać? Sprawdź, co warto wiedzieć o szkołach walki dla dzieci, czym się kierować przy wyborze zajęć i na co zwracać uwagę przed pierwszymi zajęciami.

Czy warto zapisywać dzieci do szkoły sztuk walki?

Szkoły walki oferują zajęcia nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Chociaż samo określenie „sztuki walki” u wielu rodziców może wywoływać niepokój, zapisywanie dziecka na tego typu zajęcia sportowe ma wiele plusów. Pierwszy z nich to ogromna frajda dla dziecka, które będzie mogło uczestniczyć w zajęciach sportowych, poznać nowych znajomych i zacieśniać z nimi więzi. W trakcie zajęć dla dzieci te nie są uczone agresywnych ataków i stosowania przemocy wobec drugiej osoby. Szkoła sztuk walki to wspaniałe hobby, które pozwala się rozwijać i poznawać możliwości swojego ciała w bezpiecznym środowisku. Dziecko w trakcie zajęć karate, kick boxingu lub brazylijskiego jiu-jitsu łączy regularne ćwiczenia fizyczne ze świetną zabawą.

W trakcie takich zajęć dzieci uczą się o sile swoich mięśni, o podstawach samoobrony i stosowania określonych chwytów wyłącznie na macie, pod nadzorem instruktora i z poszanowaniem dla drugiego człowieka. Jednocześnie regularne zajęcia w szkole sztuk walki pomagają dziecku na regularny wysiłek fizyczny i uczą go zaangażowania w swoje pasje i zainteresowania.

Dlaczego jeszcze warto zapisywać swoje dziecko do szkoły sztuk walki?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej zostanie przez dziecko wybrany, czy będzie to bjj, karate, kick boxing, czy MMA, każdy trening będzie dla dziecka treningiem ogólnorozwojowym i stymulującym wszystkie mięśnie. W ten sposób dziecko może się przekonać, że aktywność fizyczna jest przyjemnością, w którą warto się angażować. Regularne ćwiczenia pozwalają też na budowanie pamięci mięśniowej, która w późniejszych latach ułatwi dziecku trenowanie innych dyscyplin sportowych.

Szkoła sztuk walki pomaga też dodawać dziecku pewności siebie i wiary w swoje siły. Niezależnie od tego, czy na zajęcia przychodzi dziewczynka, czy chłopczyk, sztuki walki dla dzieci pomagają otworzyć się na zupełnie nowe doświadczenia i wzmocnić rozwijające się ciało.

Jak wybrać najlepsze zajęcia dla dziecka?

Szkoła sztuk walki oferuje wiele dyscyplin, w których dziecko może się sprawdzić. Warto zabrać swoją pociechę na różne zajęcia, na przykład bjj, karate, kick boxing lub MMA, żeby samo sprawdziło, które zajęcia dla dzieci najbardziej mu pasują. Duszę wojownika można odkrywać także cała rodziną.

Sztuki walki dla dzieci mogą być dla każdego dziecka wielką frajdą, o ile jest to dyscyplina, w której dziecko dobrze się czuje. W razie wątpliwości warto zasięgnąć rady w recepcji lub bezpośrednio u trenerów.