Menu

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA DZIECI

Aktywność sportowa w przypadku dzieci to niezwykle ważny czynnik wpływający na to, jak się rozwijają. W dzisiejszych czasach najmłodsi sporo czasu spędzają przed komputerem czy smartfonem, a coraz rzadziej widujemy ich bawiących się na dworze. Właśnie dlatego tak wielu rodziców postanawia zadbać o ruch swojego dziecka, zabierając je na zorganizowane zajęcia sportowe dla dzieci, takie jak te, które prowadzimy w Centrum Treningowym Gościnna.

Oferta Centrum Treningowego Gościnna dla dzieci

Jeśli chodzi o zajęcia sportowe dla dzieci, to w Centrum Treningowym Gościnna prowadzimy zajęcia Kids Sport dla najmłodszych w wieku od 6 do 9, a także od 10 do 14 lat. Naszą intencją jest, aby rodzice i ich pociechy wspólnie spędzali czas na rozwijających zabawach; takich, które wzmocnią ciało, udoskonalą motorykę dużą oraz małą i będą stymulowały rozwój dziecięcej wyobraźni. Dzięki naszym zajęciom rodzice mogą poznać wiele zabaw, które z łatwością można przenieść do domu – wystarczy skorzystanie z rekwizytów, które znajdą się w każdym domu!

Sztuki walki dla dzieci

Do naszych zajęć sportowych wprowadzamy także elementy sztuki walki dla dzieci. Dzięki temu najmłodsi uczą się elementów samoobrony, prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia, ale co najważniejsze – w aktywny sposób spędzają czas, stając się w efekcie sprawniejsze, bardziej pewne siebie i rozwinięte ruchowo.

Sztuki walki dla dzieci pozwalają także czerpać pozytywne wzorce, takie jak pokora, samodoskonalenie się, szacunek dla drugiego człowieka i determinacja w dążeniu do celu. By stawać się ciągle lepszym, niezbędny jest zdrowy tryb życia – odpowiednie odżywianie, jakościowy sen i odpoczynek, regularny trening. Takie elementy z pewnością pozytywnie wpływają na kształtujący się charakter dziecka.

Zajęcia sportowe dla dzieci – korzyści

Bez wątpienia zajęcia sportowe dla dzieci połączone ze sztukami walki to coś, czym warto zainteresować swoją pociechę. Nie dość, że to dobra okazja do wspólnego spędzania czasu, to jeszcze pozytywnie wpływa na zdrowie i rozwój malucha, a także na jego osobowość.

Wśród korzyści uczestnictwa w zajęciach w formule zajęć dla dzieci, jaką proponujemy w Centrum Treningowym Gościnna, wymienić można między innymi:

  • rozwijanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem,
  • nawiązywanie rówieśniczych kontaktów i przyjaźni „z maty”,
  • poprawę sprawności, koncentracji oraz koordynacji ruchowej dziecka,
  • kształtowanie samodyscypliny dzięki treningowi poprzez zabawę już od najmłodszych lat,
  • poprawę postawy (do zajęć wprowadzane są elementy gimnastyki korekcyjnej),
  • naukę zdrowych nawyków,
  • wzmacnianie ciała oraz kształtowanie charakteru.

Zapraszamy na trening pełen uśmiechu przeprowadzony przez doświadczony personel w bezpiecznych warunkach. W naszym centrum treningowym uczestniczą w zajęciach dla dzieci zarówno mieszkańcy miejscowości Stare Babice, jak i miasta Warszawa – np. z takich dzielnic jak Bemowo, Ursus albo Wola. Przyjdź na sztuki walki do Centrum Treningowego Gościnna i przekonaj się, ile frajdy dostarczą Wam wspólne ćwiczenia!