Menu

Karate Bemowo

Karate nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, to jedna z najbardziej znanych sztuk walki. Dla wielu adeptów Karate stanowi nie tylko pewnego rodzaju aktywność sportową, ale także sposób na życie.

Cel tej sztuki walki to bowiem nieustanne rozwijanie człowieka za sprawą treningu fizycznego i duchowego. Dzięki temu Karate stanowi doskonały sposób na znalezienie balansu pomiędzy ciałem a duszą. W naszym Centrum Treningowym Gościnna prowadzimy zajęcia z Karate Kyokushin – sprawdź, czy to zajęcia dla Ciebie!

Karate Kyokushin pochodzi z Japonii. Założycielem tego styli był Choi Yeong-eui – Koreańczyk, który po przybyciu do Japonii zmienił swoje imię na Masutatsu Oyama. Stworzył on Międzynardową Organizację Karate Kyokushin-kaikan, która stała się największą organizacją sztuk walki na całym świecie. Organizacja kilkukrotnie zmieniała swój kształt, co spowodowane było podziałami w środowisku po śmierci Oyamy. Liczne spory swój finał miały nawet w sądzie.

Nazwa Karate Kyokushin to połączenie dwóch słów: kyoku, które oznacza ekstremum, oraz shin znaczące tyle, co prawda. Kyokushin tłumaczy się zatem jako ekstremum prawdy czy też dążenie do prawdy. Już ten fakt sugeruje, że jest to wyjątkowa sztuka walki, za którą stoją większe ideały.

Karate Kyokushin charakteryzuje się tym, że wychodzi poza fizyczny trening – posiada bowiem swoją filozofię, która odnosi się do idei takich jak życie, walka, śmierć czy przetrwanie. Równocześnie ten styl Karate tak jak i inne sztuki walki ma za zadanie nauczyć zawodnika samoobrony. Dlatego właśnie, zwłaszcza na początku treningów, największy nacisk kładziony jest na naukę kopnięć, bloków, uderzeń i ruchów ciała.

Trening tej sztuki walki zapewnia intensywną aktywność fizyczną, która poprawia kondycję i oddziałuje na zdrowie fizyczne. Dodatkowo wspiera także siłę charakteru, ucząc równowagi, samodyscypliny, pokory, opanowania i przełamywania własnych słabości. Efektem treningów Karate jest też pewność siebie i umiejętność samoobrony w sytuacji zagrożenia.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, dzięki którym treningi są zawsze bezpieczne, a zarazem efektywne. Ponieważ na zajęciach poznajemy najpierw podstawowe techniki, Karate to dobry wybór dla każdego, kto chce ćwiczyć swoje ciało i swojego ducha. Na zajęcia Karate w naszym centrum treningowym przychodzą nie tylko mieszkańcy gminy Stare Babice, ale także miasta Warszawa (m.in. z dzielnic Ursus, Wola czy Bemowo). Jeśli ta sztuka walki wzbudziła również Twoje zainteresowanie, zapraszamy na zajęcia!

Zajęcia Karate prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

TOMASZ BORUC

TOMASZ BORUC

WOJCIECH SZACHNOWSKI

WOJCIECH SZACHNOWSKI