Menu

Trójboj siłowy

Zajęcia dla osób średniozaawansowanych mających wykształcone podstawy kontroli motorycznej oraz siłę potrzebną do pracy ze sztangą. Uczymy się podstaw treningu trójbojowego oraz elementów charakterystycznych dla budowania mocy eksplozywnej w których wykorzystujemy kettle i ćwiczenia z dwuboju olimpijskiego.
W zajęciach duży nacisk kładziemy na GPP, aby przygotować Was do ciężkiej pracy z dużymi obciążeniami.

Jeżeli chcesz nauczyć się dźwigać dobrze technicznie, być dużo silniejszym w każdym boju
oraz przygotować swoje ciało do pracy na wysokim procencie ciężaru maksymalnego to te ćwiczenia są zdecydowanie dla Ciebie 

Trójbój siłowy to nieolimpijska dyscyplina sportowa, która zalicza się do sportów siłowych. W naszym Centrum Treningowym Gościnna prowadzimy zajęcia dla osób na poziomie średnio zaawansowanym, które mają już wykształcone podstawy kontroli motorycznej, a także siłę, która jest potrzebna do pracy ze sztangą. W ramach zajęć trójboju siłowego uczymy się podstaw treningu trójbojowego, poznajemy też elementy charakterystyczne dla budowania mocy eksplozywnej – wykorzystujemy m.in. kettle czy ćwiczenia typowe dla dwuboju olimpijskiego.

Swoje początki trójbój siłowy miał w latach 50. – wówczas rozegrano pierwsze mistrzostwa w tej dyscyplinie w Wielkiej Brytanii. Obecny kształt trójboju siłowego wyewoluował pod koniec lat 60., a na początku lat 70. powstała instytucja Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego. W Polsce w 1989 roku postał Polski Związek Kulturystyki i Trójboju Siłowego.

Jakie są 3 charakterystyczne ćwiczenia dla trójboju siłowego? Pierwsze z nich to przysiad ze sztangą, który rozwija siłę i buduje masę mięśni ud. Drugie to wyciskanie na leżąco, a trzecie – martwy ciąg, czyli podnoszenie ciężaru z ziemi. To ostatnie ćwiczenia znane było już starożytnym Grekom i Rzymianom. Każde z nich wymaga siły oraz opanowanej techniki, która pozwala w skuteczny oraz bezpieczny dla zawodnika sposób wykonać dane zadanie. 

Jakie zalety ma trening, jakim jest trójbój siłowy? Z pewnością pozwala nauczyć się dźwigania w prawidłowy technicznie sposób. Rozwija także siłę, dzięki której zawodnik może być skuteczniejszy z każdym kolejnym bojem. Zajęcia trójboju siłowego, w jakich można wziąć udział w Centrum Treningowym Gościnna, umożliwiają również przygotowania ciała do pracy z dużym obciążeniem. 

Zajęcia trójbój siłowy, jakie są dostępne w ofercie Centrum Treningowego Gościnna, cieszą się zainteresowaniem osób, które chcą zbudować swoją siłę i sięgać po coraz bardziej ambitne sportowe wyzwania. Z naszych zajęć korzystają mieszkańcy miasta Warszawa – Bemowo, Ursus czy Wola. Równie popularny jest ten trening wśród mieszkańców miejscowości Stare Babice. Jeśli i dla Ciebie takie zajęcia wydają się interesujące, zapraszamy Cię do nas! 

Zajęcia z Trójboju-Siłowego prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

Nothing found.