Menu

K-1

K1 to główna odmiana Kickboxingu, która od wielu lat jest najbardziej popularna wśród trenujących ten sport walki. To nowoczesna dyscyplina, która wykorzystuje techniki bokserskie oraz kopnięcia.

Jest to formuła umiejscowiona pomiędzy klasycznym Kickboxingiem oraz Muay Thai. K-1 cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony amatorów, a treningi tego sportu walki można odbyć w Centrum Treningowym Gościnna pod czujnym okiem naszych doświadczonych trenerów.

K-1 w obecnej formie swoje początki ma w drugiej połowie XX wieku, a dokładnie w latach 80. Powstał w Japonii. To właśnie tam, w Tokio, odbył się w 1993 roku pierwszy turniej tego sportu. W 1995 roku K1 trafił do Szwajcarii, a następnie do USA i stamtąd rozprzestrzenił się na całym świecie.

Na początku lat 90. w Japonii powstała również organizacja K-1, której zadaniem jest promowanie walk powstałych na podstawie zmodyfikowanych zasad kickboxingu, z dodatkiem technik zapożyczonych z innych stylów. Organizacja ta uchodzi po dziś dzień za jedną z najbardziej prestiżowych organizacji zawodowego kickboxingu na całym świecie.

Trening K1 skupia się na połączeniu najbardziej skutecznych, a zarazem najprostszych technik walki, wywodzących się między innymi z boksu tajskiego, karate oraz boksu. Walka zawodników toczy się w tzw. stójce, uderzają oni pięściami i wykonują kopnięcia za pomocą stóp i kolan. W zawodowych walkach przeciwnicy spotykają się w ringu o wymiarach 6 x 6 mkw. Wyposażeni są w ochronne rękawice bokserskie, ochraniacz na zęby oraz ochraniacz na krocze. Na walkę składają się trzy rundy, każda z nich trwa z kolei 3 minuty.

K-1 jak każda inna sztuka walki trenowana amatorsko ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć sprawność i równowagę ciała, a także nauczyć samoobrony i przygotować do ewentualnej konfrontacji z przeciwnikiem. Dlatego właśnie zajęcia K-1 są przeznaczone dla każdego, kto pragnie zgłębić techniki tego sportu i zadbać o swoje ciało. Na naszych zajęciach tłumaczymy strukturę poszczególnych technik, uczymy się ich w praktyce, stopniowo zwiększając ich zaawansowanie. Kto przychodzi na nasze zajęcia? Osoby chcące popracować nad swoją kondycją i opanować podstawy samoobrony. Wśród uczestników są mieszkańcy miasta Warszawa (Bemowo, Wola, Ursus), ale też oczywiście miejscowości Stare Babice.

Jakie są profity z trenowania K-1? Wymienić tutaj można przede wszystkim to, że K-1 zwiększa wytrzymałość mięśni oraz ich siłę. Wpływa też na ogólną kondycję organizmu, co przekłada się na jego wydajność i pozytywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie. Pozwala także odstresować się, odreagować wszystkie nagromadzone w ciele emocje. Zwiększa również pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia. Chcesz przekonać się, jak trening K-1 wpłynie na Ciebie? Sprawdź to na naszych zajęciach!

Zajęcia K-1 prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

MARCIN BORECKI

MARCIN BORECKI