Menu

KICK-BOXING

Kick-boxing inaczej nazywany full-contact karate jest to dyscyplina sportowa, w której wykorzystujemy do obrony i ataku zarówno ręce, jak i nogi  ( kopnięcia + uderzenia bokserskie).

Jest to trening rozwijający w sposób holistyczny umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu.

Trening także doskonale kształtuje sylwetkę, rzeźbi mięśnie oraz poprawia kondycję i spala tłuszcz pomagając w redukcji wagi.

Kick Boxing jest dyscypliną sportową, którą określa się także mianem full-contact karate. W Kick Boxingu do ataku i obrony wykorzystuje się ręce oraz nogi – sparing bazuje na uderzeniach bokserskich i kopnięciach. Nazwa tej dyscypliny to kombinacja dwóch angielskich słów – kick, które oznacza ”kopać” lub “kopnięcie” oraz boxing, które oznacza “boks”. To doskonale oddaje istotę tego sportu. 

Ścisłe znaczenie słowa Kick Boxing koresponduje z dyscyplinami, które rozwinęli Japończycy i Amerykanie. W ten sposób powstały Kick Boxing japoński i amerykański. Japoński Kick Boxing powstał w efekcie połączenia technik karate i boksu tajskiego, a rozwinął się w latach 60. XX wieku za sprawą Osamu Noguchi. Z kolei Kick Boxing amerykański powstał w latach 70. XX wieku, gdy amerykańscy karatecy rozwinęli full contact karate. Nowy sport pozwalał im na zadawanie ciosów i kopnięcia prowadzące do nokautu, czego zabraniają zasady karate. 

Uczęszczając na zajęcia Kick Boxingu do naszego Centrum Treningowego Gościnna, możesz mieć pewność, iż rozwiną one w holistyczny sposób Twoje umiejętności fizyczne. Pozytywnie wpłyną na siłę, wytrzymałość, gibkość i szybkość, ale też na Twoje poczucie rytmu. Trening Kick Boxingu to również doskonała droga do tego, aby wyrzeźbić swoją sylwetkę – pozwala kształtować mięśnie, a także spala tkankę tłuszczową, przez co wspomaga w redukcji wagi ciała. Oczywistym efektem ubocznym treningu Kick Boxing jest także poprawa kondycji organizmu – aktywność fizyczna tego typu idealnie wspiera w podnoszeniu wydajności. 

Trening Kick Boxingu, który oferujemy w naszym Centrum Treningowym Gościnna, cieszy się popularnością w przypadku osób zamieszkujących Stare Babice, ale nie tylko – także mieszkańcy miasta Warszawa, dzielnic takich jak Bemowo, Wola bądź Ursus są stałymi bywalcami na Gościnnej. Z uwagi na wysoki poziom oferowanych zajęć, na trening Kick Boxing właśnie do nas uczęszczają nawet osoby, które na co dzień mieszkają w odległości od naszego centrum. Zapraszamy i Ciebie na trening Kick Boxing – przekonasz się, że to doskonały sposób na zgłębienie meandrów tej dyscypliny sportowej oraz zadbanie o swoją formę!

Zajęcia Kick-Boxing prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

MARCIN BORECKI

MARCIN BORECKI