Menu

MMA

Mixed martial arts – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik, dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki.

MMA wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka.

W CTG GYM prowadzimy także zajęcia MMA dla grupy wiekowej 14-16 lat !

Skrót MMA pochodzi od angielskiej nazwy Mixed Martial Arts, czyli w polskim tłumaczeniu mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportowa, która charakteryzuje się tym, że zawodnicy walczą, korzystając z szerokiego zakresu technik sztuk i sportów walki. Dopuszczane są także wszystkie techniki, które stosuje się w innych odmianach sztuk czy też sportów walki – za wyjątkiem stosowania broni. Walka MMA zakłada jak najmniejszą liczbę ograniczeń, przy równoczesnym minimalizowaniu ryzyka. 

Nazwa MMA myli się niekiedy z Vale Tudo, a więc turniejami organizowanymi w Ameryce Południowej, od których swój początek wzięły mieszane sztuki walki. Warto jednak podkreślić różnicę – Vale Tudo wyróżniają się dużo mniejszą liczbą ograniczeń niż MMA. Co więcej – nazwa ta nie odnosi się do sportu walki, a do rodzaju wydarzenia. MMA określa się także mianem walki wszechstylowej lub walkami bez reguł, co również wprowadza w błąd, ponieważ w MMA – tak jak w każdym sporcie – obowiązują ścisłe reguły. 

Sporty walki przypominające MMA w obecnym kształcie praktykowane były już w Starożytnej Grecji – w tzw. Pankracjonie stosowano rozmaite techniki zapożyczone z klasycznych zapasów greckich czy pięściarstwa. Mieszane sztuki walki we współczesnym wydaniu swój początek miały na początku XX wieku w ramach turniejów Vale Tudo.  Światowa popularyzacja tej dyscypliny sportowej miała miejsce po 2000 roku – dzisiaj zawody MMA organizowane są na całym świecie. 

Trenując mieszane sztuki walki, przechodzi się tzw. trening przekrojowy, który przygotowuje zawodnika do walki w różnych pozycjach – zarówno w stójce, jak i w zwarciu czy też parterze. Zawodnik opanowuje umiejętność płynnego przejścia pomiędzy nimi. Trening MMA opiera się w dużej mierze na boksie, kick-boxingu, a także grapplingu – uzupełniany jest także elementami sztuk walk takich jak taekwondo czy karate. W Centrum Treningowym Gościnna trening MMA prowadzimy tak dla dorosłych, jak i młodzieży – oferujemy zajęcia w grupie wiekowej 14-16 lat. 

Centrum Treningowe Gościnna mieści się w miejscowości Stare Babice. Na nasze treningi MMA uczęszczają zarówno mieszkańcy tej miejscowości, jak i osoby zamieszkujące na co dzień miasto Warszawa – dzielnice Bemowo, Ursus czy Wola. Świetnie zlokalizowane centrum treningowe z bardzo dobrą komunikacją z różnymi częściami stolicy cieszy się zainteresowaniem tych, którzy chcą opanować sztukę walk mieszanych MMA. Zapraszamy! 

Zajęcia MMA lat prowadzimy w:
Blizne Łaszczyńskiego – Bemowo (blisko dzielnic: Ursus, Wola, Bielany i miejscowości: Stare Babice, Zielonki, Latchorzew, Łomianki).

Zajęcia te prowadzi trener:

Nothing found.